Poznaj mistrzów maselnictwa

Poznaj mistrzów maselnictwa

Od roku 1905, na zachodnich równinach Finlandii, nasi mistrzowie wyrabiają idealne masło wedle tradycyjnego, uświęconego zwyczajem przepisu. Wykorzystując tylko śmietanę, mleko i oryginalne kultury, wytwarzają aksamitno-kremowy smak prawdziwego masła. Idealnie nadaje się ono do codziennego spożycia, zawsze zapewniając wyśmienicie „maślane chwile”. 

Witajcie blogerzy, poznajcie fińskie masło!

Sześć polskich blogerek oraz vloggerka zainspirowało się pysznie naturalnym masłem premium od Valio. Sprawdź już teraz, co wyszło z tego połączenia – te przepisy mają prawdziwie fiński smak… i nie tylko.

Przeczytaj więcej o wydarzeniu

Fiński nabiał z rodzinnych gospodarstw

Czytaj więcej ›

Jak powstaje tradycyjne fińskie masło Valio i najwyższej jakości ser

Czytaj więcej ›

Program zrównoważonego rozwoju w produkcji mleka Valio

Czytaj więcej ›

Co sprawia, że mleko Valio jest najlepsze?

Czytaj więcej ›

Przepisy

See also

Masło w swojej najlepszej odsłonie

Nasze masło klasy premium to masło w swojej najlepszej odsłonie. Przygotowywane jest z dojrzałej śmietany, podwójnie zmaślanej, aby uzyskać bogaty smak i konsystencję, które sprawdzą się zarówno w wypiekach, jak i w roli smarowidła.

Wszystkie nasze masła Premium Artisan Butter wyrabiane są w 100% z fińskiego mleka pozyskiwanego od krów wypasanych na zachodnich równinach Finlandii. Jest to naturalne i czyste masło, pochodzące z pewnego źródła.

  • Nasi rolnicy zbierają świeże mleko od fińskich krów co dwa dni.

  • Oddzielamy śmietanę i poddajemy ją pasteryzacji. Stale monitorujemy nasz produkt, dbając o odpowiednią teksturę oraz poziom wilgotności i wykonując analizy sensoryczne.

  • Proces dojrzewania śmietany przebiega w wypracowany przez lata sposób, co pozwala nam uzyskać pożądaną teksturę i smak.

  • Następnie śmietana jest dwukrotnie zmaślana i schładzana.