Poznaj mistrzów maselnictwa

Poznaj mistrzów maselnictwa

Od roku 1905, na zachodnich równinach Finlandii, nasi mistrzowie wyrabiają idealne masło wedle tradycyjnego, uświęconego zwyczajem przepisu. Wykorzystując tylko śmietanę, mleko i oryginalne kultury, wytwarzają aksamitno-kremowy smak prawdziwego masła. Idealnie nadaje się ono do codziennego spożycia, zawsze zapewniając wyśmienicie „maślane chwile”.

Masło w swojej najlepszej odsłonie

Nasze masło klasy premium to masło w swojej najlepszej odsłonie. Przygotowywane jest z dojrzałej śmietany, podwójnie zmaślanej, aby uzyskać bogaty smak i konsystencję, które sprawdzą się zarówno w wypiekach, jak i w roli smarowidła.

Wszystkie nasze masła Premium Artisan Butter wyrabiane są w 100% z fińskiego mleka pozyskiwanego od krów wypasanych na zachodnich równinach Finlandii. Jest to naturalne i czyste masło, pochodzące z pewnego źródła.

  • Nasi rolnicy zbierają świeże mleko od fińskich krów co dwa dni.

  • Oddzielamy śmietanę i poddajemy ją pasteryzacji. Stale monitorujemy nasz produkt, dbając o odpowiednią teksturę oraz poziom wilgotności i wykonując analizy sensoryczne.

  • Proces dojrzewania śmietany przebiega w wypracowany przez lata sposób, co pozwala nam uzyskać pożądaną teksturę i smak.

  • Następnie śmietana jest dwukrotnie zmaślana i schładzana.

Świeże fińskie myślenie

Valio to nagrodzona Nagrodą Nobla spółdzielnia, założona w 1905 r. w Finlandii. Będąca własnością fińskich mleczarzy, którzy wierzą, że do pracy trzeba się przykładać, wytwarza naturalnie pyszne produkty nabiałowe od ponad 100 lat. Tutaj, w Valio, wykonujemy swoją pracę z pasją, przekonaniem i determinacją. Cechuje nas to, co Finowie nazywają „sisu” – postawa, która stanowi esencję tego, co prawdziwie fińskie. Wierzymy w moc natury i to podsyca naszą pasję ku innowacjom. Wiedzeni „sisu” oraz ciekawością połączoną z bezkompromisowością, zadajemy pytania o naturę i nas samych. Odpowiedzi na te pytania stanowią inspirację dla nowych i ekscytujących pomysłów, niezmiennie gwarantujących wyborny smak.
„Założona w 1905 przez hodowców spółdzielnia Valio jest największym producentem nabiału w Finlandii, znanym ze swoich wysokiej jakości wytworów. Ponieważ właścicielem są cały czas sami hodowcy, którzy produkują mleko, naturalnym jest, że koncentrujemy się na zrównoważonej hodowli. Szczęśliwa krowa daje po prostu lepszej jakości mleko!”

Valio to odpowiedzialny wybór

Surowcem, z którego wytarzamy masło, jest mleko Valio, produkowane w Finlandii. Zapewnienie wysokiej jakości mleka jest możliwe dzięki ścisłemu przestrzeganiu norm odpowiedzialności, począwszy od rodzinnych gospodarstw, przyjmowanych do systemu jakości mleka Valio. Określa on i wspiera dbanie o zdrowie i dobrostan trzody, prawidłowe praktyki żywieniowe oraz higienę i bezpieczeństwo produkcji.