Odkryj smak najczystszego fińskiego mleka

Odkryj smak najczystszego fińskiego mleka

Odkryj Valio – już dostępne w Polsce!

Sprawdź autorskie przepisy. Dowiedz się o filozofii SISU. Poznaj Finlandię – od kuchni.

Valio to istniejąca od 1905 roku spółdzielnia mleczarska, której właścicielami są farmerzy – łącznie 6 000 rodzin! Na zachodnich równinach Finlandii pasą szczęśliwe krowy, dające najczystsze mleko w Europie. Z niego powstają produkty Valio: masło, miksy i sery. Nagradzane, cenione, innowacyjne!

W roku 1945 kierownik laboratorium Valio, A.I. Virtanen, otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie chemii. W duchu jego osiągnięć spółdzielnia Valio opracowała wiele technologii wykorzystywanych obecnie w produkcji nabiału na całym świecie, jak np. produkty bez laktozy.

Dzisiaj przełomowe innowacje żywieniowe Valio wyznaczają globalne trendy prozdrowotne!

Legalne słodycze po treningu? Sprawdź nowość - pyszny, kremowy pudding Valio PROfeel® Protein!

To proteinowa przekąska bez laktozy i dodatku cukru. Wyróżnia się niską zawartością tłuszczu i dużą dawką protein - aż 20 g w jednym opakowaniu! Jest dostępna w dwóch pysznych smakach: czekoladowym i karmelowym.

Od którego zaczniesz? ›

Zobacz, skąd pochodzą nasze produkty!

Pieką, gotują i smarują z Valio!

Fińskie mleko, polska mąka, chleb, jajka i owoce…bezgraniczna pełnia smaku! Sprawdź przepisy, które powstały we współpracy z najpopularniejszymi polskimi influencerkami. Zainspiruj się i sprawdź zastosowanie Valio w swojej kuchni!

Przeczytaj więcej o wydarzeniu

Przepisy

See also

Fiński nabiał z rodzinnych gospodarstw

Czytaj więcej ›

Jak powstaje tradycyjne fińskie masło Valio i najwyższej jakości ser

Czytaj więcej ›

Program zrównoważonego rozwoju w produkcji mleka Valio

Czytaj więcej ›

Co sprawia, że mleko Valio jest najlepsze?

Czytaj więcej ›

Masło w swojej najlepszej odsłonie

Nasze masło klasy premium to masło w swojej najlepszej odsłonie. Przygotowywane jest z dojrzałej śmietany, podwójnie zmaślanej, aby uzyskać bogaty smak i konsystencję, które sprawdzą się zarówno w wypiekach, jak i w roli smarowidła.

Wszystkie nasze masła Premium Artisan Butter wyrabiane są w 100% z fińskiego mleka pozyskiwanego od krów wypasanych na zachodnich równinach Finlandii. Jest to naturalne i czyste masło, pochodzące z pewnego źródła.

  • Nasi rolnicy zbierają świeże mleko od fińskich krów co dwa dni.

  • Oddzielamy śmietanę i poddajemy ją pasteryzacji. Stale monitorujemy nasz produkt, dbając o odpowiednią teksturę oraz poziom wilgotności i wykonując analizy sensoryczne.

  • Proces dojrzewania śmietany przebiega w wypracowany przez lata sposób, co pozwala nam uzyskać pożądaną teksturę i smak.

  • Następnie śmietana jest dwukrotnie zmaślana i schładzana.