Jak powstaje tradycyjne fińskie masło Valio i najwyższej jakości ser

Nikt nie wie na temat wypieków tyle co Francuzi. Kierując się bogatą tradycją, francuskie cukiernie i piekarnie stosują do wypieków najwyższej jakości masło.

Nie jest niespodzianką, że najwięksi francuscy piekarze wytwarzający tysiące croissantów dziennie używają masła Valio.  

„Masło jest jednym z najbardziej naturalnych produktów. Nie podlega prawie żadnemu przetworzeniu, co wpisuje się w obecne trendy sztuki kulinarnej opierającej się na jak najbardziej naturalnych składnikach” - mówi Kimmo Luoma, Wiceprezes ds. Masła i Serów.

Valio oferuje najwyższej jakości masło klasyczne i solone produkowane przez mistrzów maselnictwa z myślą o światowych rynkach. Największymi rynkami eksportowymi są Szwecja i Stany Zjednoczone, gdzie jest duże zapotrzebowanie na masło premium produkowane z czystego fińskiego mleka.

Smaki kremowych serów

Jednym z największych rynków eksportowych Valio są Stany Zjednoczone. Valio oferuje tam pod marką Finlandia całą gamę serów, od kremowego Swiss, poprzez Colby Jack i ostry cheddar, po takie gatunki jak Gouda czy Provolone.

Obecnie na rynkach międzynarodowych dostępne są sery premium - cheddar Valio Juhla® oraz Valio Keisarinna.

Dzięki rozwijanej przez dziesięciolecia wiedzy na temat serów i wprowadzanym innowacjom smakowym Valio jest w stanie oferować swoje produkty nowym grupom konsumentów, zachowując tradycję wytwarzania serów z najlepszego, naturalnego fińskiego mleka. 

Mistrz serowarski pielęgnuje serowe dziedzictwo Valio

Mistrz serowarski Jukka Sipponen jest ekspertem w swojej dziedzinie. Wytwarza sery od późnych lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku.

„Kluczowy dla osiągnięcia końcowego smaku jest proces dojrzewania. Ważne są też sól i odpowiednia zawartość naturalnego tłuszczu w fińskim mleku, które jest tu podstawą. Oprócz łagodnych odmian sera, takich jak Edam, mamy wspaniałe sery o różnorodnych smakach, w tym dojrzewające dłużej najnowsze gatunki. Polecamy spróbować naszej Goudy, która dojrzewa przez dziewięć miesięcy” – mówi Jukka Sipponen.

Sekretem doskonałego smaku jest pasja serowarów Valio, ich ogromne doświadczenie i długa tradycja wytwarzania sera. Za każdym razem oceniają oni dojrzewający ser poprzez dotyk, smak i zapach.