Odkryj, jak Valio dba o klimat!

Serial #AgeOfChange, wyprodukowany dla Valio przez BBC Storyworks Commercial Productions, przedstawia firmy, które mierzą się z wyzwaniami współczesnego świata. W odcinku poświęconym Valio poznajemy fińskich hodowców, opowiadających o rolnictwie zorientowanym na ekologię, jak i eksperta zespołu klimatycznego, przedstawiającego długofalową strategię marki w kwestii środowiska. Zobacz i przekonaj się, jak dbamy o klimat!

Cel: neutralność węglowa do 2035 roku

Kalkulator śladu węglowego, dostępny dla wszystkich farmerów Valio, umożliwia poprawę wielu aspektów związanych z hodowlą zorientowaną na klimat. Dzięki temu konsekwentnie realizujemy strategię osiągnięcia neutralności węglowej do 2035 roku.

Gleba ma znaczenie

Zwierzęta, bez których nie powstałyby produkty Valio, karmione są głównie trawą. Do jej odmian należą: tymotka, koniczyna, trawa darniowa i cietrzew. Pola uprawne pełnią kluczową rolę w wyłapywaniu CO2 z atmosfery do gleby.

Szkolenia dla farmerów

Przeszkoliliśmy już blisko 700 farmerów Valio po to, by móc wiązać więcej związków węgla na naszych polach.

"Szkolenie hodowców bydła mlecznego w zakresie rolnictwa węglowego jest niezwykle ważne, ponieważ około 90 procent emisji generowanych jest w gospodarstwach” – powiedział Robert Harmoinen, ekspert ds. rozwoju w zespole klimatycznym Valio.

Zdeterminowane działania dla klimatu

Jedną z najważniejszych wartości Valio jest odpowiedzialność. Konsekwentnie i z determinacją redukujemy nasz wpływ na środowisko. Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz odcinek serialu #AgeOfChange, wyprodukowany dla Valio przez BBC Storyworks Productions!

ZOBACZ FILM