Valio

Valio

Spółdzielnia mleczarska, której właścicielami są hodowcy

Założona w 1905 r. przez hodowców spółdzielnia Valio jest największym producentem nabiału w Finlandii, znanym ze swoich wysokiej jakości wytworów. Ponieważ właścicielem są cały czas sami hodowcy, którzy produkują mleko, naturalnym jest, że koncentrujemy się na zrównoważonej hodowli. Mówiąc krótko: szczęśliwa krowa daje po prostu lepszej jakości mleko.

110 lat czystego mleka

Fińskie mleko to efekt nieskażonych terenów wiejskich w połączeniu z ekspercką produkcją. W Finlandii mleko jest napojem powszechnie spożywanym przez wszystkich bez względu na wiek, więc naturalna czystość mleka Valio stanowi element „fińskości”. Po 110 latach nieprzerwanej produkcji mleczarskiej, Valio i dziedzictwo spółdzielni wpisały się już w narodową świadomość Finów.

Znakomite B+R motorem sukcesu

W roku 1945 kierownik laboratorium Valio, A.I. Virtanen, otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie chemii. W duchu osiągnięć A.I. Virtanena spółdzielnia Valio opracowała wiele technologii wykorzystywanych obecnie w produkcji nabiału na całym świecie, jak np. produkty bezlaktozowe. To jest właśnie pasja „sisu”: wyznaczanie sobie celu i dokładnie wszelkich starań, aby go osiągnąć.

Dzisiaj przełomowe innowacje żywieniowe marki Valio odpowiadają na globalne trendy prozdrowotne. Pięć z tych innowacji nominowanych było do nagród SIAL Innovation Awards 2016, które przyznawane są najlepszym innowacjom w zakresie żywienia na świecie.

Czyste mleko Valio z północy UE