Valio

Valio

Spółdzielnia mleczarska z Finlandii należąca do hodowców

Założona w 1905 r. przez hodowców spółdzielnia Valio jest największym producentem nabiału w Finlandii, znanym na całym świecie z wysokiej jakości wyrobów. Właścicielami Valio są farmerzy – gospodarstwa rolne należące łącznie do prawie 6000 rodzin! Nasi hodowcy traktują swoją pracę z pasją, wkładając w nią całe serce. Dbają o zrównoważoną hodowlę i najwyższe standardy produkcji. W efekcie podstawą produktów Valio jest najczystsze mleko pochodzące od szczęśliwych, zdrowych krów.

Jesteśmy liderami i trendsetterami w branży mleczarskiej

110 lat czystego mleka

Według statystyk WHO, powietrze w Finlandii jest najczystsze na świecie! Ten fakt, w połączeniu z eksperckimi metodami produkcji sprawia, że nasze mleko od lat jest najwyższej jakości. Nic zatem dziwnego, że mleko jest jednym z symboli Finlandii. Symbolem Valio!

Eksportujemy produkty do 60 krajów na świecie

Jesteśmy liderem w Finlandii i jednocześnie eksportujemy nasze wyroby do 60 krajów na świecie, w tym do USA, Rosji, Hiszpanii czy Chin. Cieszymy się, że przyszedł czas na Polskę!

Jesteśmy zdobywcami Nagrody Nobla

W roku 1945 kierownik laboratorium Valio, A.I. Virtanen, otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie chemii. W duchu jego osiągnięć spółdzielnia Valio opracowała wiele technologii wykorzystywanych obecnie w produkcji nabiału na całym świecie, jak np. produkty bez laktozy. Dzisiaj nasze przełomowe innowacje żywieniowe wyznaczają globalne trendy prozdrowotne.

Nadajemy naszym krowom imiona

Eeva, Aino, Tuula… Na każdej farmie Valio znaduje się imienna lista krów. Wierzmy, że dbałość o nasze zwierzęta i ich szczęście oraz chów w ramach modelu zrównoważonego rozwoju pozwala uzyskać najlepszej jakości mleko.

Francuskie rogaliki powstają na bazie naszego masła

Nasz masło to prawdziwa mleczna perełka. Wygrywa najbardziej znane konkursy na świecie – właśnie zdobyło tytuł Best of Class na globalnym konkursie World Championship Cheese Contest 2018 w USA, pokonują 30 innych wiodących marek. Nic dziwnego, że słynne francuskie piekarnie wybierają masło Valio do swoich słynnych wypieków.

Zapomnij o Hygge i poznaj fińską filozofię życia – Sisu!

W Valio od pokoleń, wykonujemy swoją pracę z pasją, determinacją i przekonaniem, że robimy to dobrze. Kierujemy się filozofią życia zwaną Sisu. To postawa, która stanowi esencję tego, co prawdziwie fińskie. To podstawa sukcesu Valio.
Valio Valsa full taste less sodium

Valio ValSa® - mniej soli, więcej smaku i zdrowia!

Poznajcie naszą przełomową technologię, która łączy doskonały smak z niższą zawartością soli. W produktach Valio ValSa® zawartość sodu jest prawie o 80% niższa niż w tradycyjnej soli kuchennej.

Jak to możliwe? Mniejszą zawartość sodu oraz doskonały smak udało nam się pozyskać z naturalnie zawartego w mleku potasu.

Nie musisz szukać dłużej kompromisów pomiędzy smakiem a zdrowiem!

Jesteśmy liderem w dziedzinie zrównoważonego rozwoju

DBAMY O JUTRO

Misją Valio jest dbanie o dobre samopoczucie i dobry smak w odpowiedzialny sposób. Cały czas zmieniają się potrzeby konsumentów, społeczeństwa i środowiska, a my staramy się oferować najlepsze rozwiązania. Nasza strategia obejmuje program odpowiedzialności. Określiliśmy w nim pięć kluczowych obszarów, które są niezwykle ważne dla naszych interesariuszy i naszej działalności – i na tym skupiamy naszą uwagę.

Program zrównoważonego rozwoju dla mleka Valio

Czytaj więcej ›

Kluczowe zagadnienia zrównoważonego rozwoju Valio

Czytaj więcej ›

Zajrzyj na farmę Valio!

Właścicielami Valio są fińscy rolnicy, którzy wkładają całe serce w swoją pracę. Poznaj historię Tuomasa, który wraz z rodziną jest 14-nastym pokoleniem pracującym na farmie!