Zalety białka: Valio PROfeel® Protein to wysokobiałkowa i poręczna przekąska dla prowadzących aktywny styl życia

Wszystkie produkty mleczne zawierają wysokiej jakości białko mleka. Naturalna zawartość protein w mleku wynosi około 3,3 grama na każde 100 gramów. Mają wysoki poziom wszystkich aminokwasów wymaganych przez organizm ludzki i wyjątkowo wysoką jakość odżywczą. Są również łatwe do wchłonięcia, umożliwiając naszym organizmom efektywne wykorzystanie.

Białko mleka dobrze pasuje do aktywnego trybu życia, w tym ćwiczeń, sportu i treningu fitness.

Białka mleka zawierają duże ilości wszystkich aminokwasów niezbędnych dla ludzkiego ciała. Oferują niezwykle wysoką wartość odżywczą. Są również łatwe do wchłonięcia, co oznacza, że organizm efektywnie je wykorzystuje do wytworzenia energii i mięśni. Łatwo osiągnąć zalecane dzienne spożycie białka, pod warunkiem, że regularnie spożywa się produkty mleczne, wraz z innymi źródłami białka, jako część każdego posiłku.

Białko mleka to najwyższej jakości białko

Jakość różnych źródeł białka tradycyjnie porównuje się pod względem szybkości wchłaniania i składu aminokwasów. Opracowano wynik aminokwasowy skorygowany o strawność białka (PDCAAS), który uznaje te właściwości za kryteria. Mierzone pod względem tej wartości białko z mleka i jaj osiąga najwyższą pozycję w rankingu (z wartością PDCAAS równą 1,0).

Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Żywienia i Rolnictwa (FAO) zaleciła w 2013 roku nową metodę mierzenia jakości białka (DIAAS) jako zamiennik systemu PDCAAS. Metryka PDCAAS często daje zawyżone szybkości absorpcji dla aminokwasów, ponieważ, w przeciwieństwie do DIAAS, ta metoda nie bierze pod uwagę, że poszczególne aminokwasy są trawione z różnymi wydajnościami w jelicie cienkim. Dlatego metoda DIAAS jest lepiej przystosowana do różnicowania zdolności źródeł białek do dostarczania aminokwasów na potrzeby wykorzystania przez organizm. Białko mleka ma wartość DIAAS 1,22, natomiast soja 1,0, groch 0,64, a pszenica 0,40.

Zdjęcie: Jakość dietetycznych białek mierzona metodami DIAAS i PDCAAS.

Źródło: Metoda pomiaru jakości białka FAO DIAAS. Spożywanie szerokiej gamy białek z różnych źródeł w ramach zrównoważonej diety i zdrowego stylu życia.

Valio PROfeel® Protein to zdrowa i poręczna przekąska, która jest wygodna w użyciu i w ruchu

Szukasz łatwego sposobu na dodanie białka do swojej diety? Produkty Valio PROfeel® Protein nie zawierają laktozy, zapewniają świeże podejście do gamy produktów białkowych. Valio PROfeel® jest wygodnym źródłem wysokiej jakości białka mleka, które przyczynia się do wzrostu i utrzymania masy mięśniowej w ramach zróżnicowanej i zbilansowanej diety oraz zdrowego stylu życia.

Dzięki przekąskom Valio PROfeel® Protein białko jest dostępne jako smaczne przekąski - serki i milkshaki proteinowe. Są wygodne w użyciu podczas podróży. Serki białkowe Valio PROfeel® Protein są bogate w białko i mają gęstą i gładką konsystencję. Jedna porcja serka białkowego Valio PROfeel® Protein zawiera do 19 gramów białka.

Milkshaki Valio PROfeel® to idealne przekąski dla osób będących stale w ruchu. Te napoje ”na wynos” są wygodne w użyciu i nadają się do wielokrotnego zamykania. Mają dodatek białka serwatki i kazeiny. Każdy napój zawiera do 25 gramów białka na porcję.