Sisu – filozofia życia prosto z Finlandii

W Valio od pokoleń, wykonujemy swoją pracę z pasją, determinacją i przekonaniem, że robimy to dobrze. Kierujemy się filozofią życia zwaną Sisu. To postawa, która stanowi esencję tego, co prawdziwie fińskie. To podstawa sukcesu Valio.

Naszą spółdzielnię założyliśmy ponad 100 lat temu. W ciągu tych lat z uporem i wytrwałością osiągnęliśmy pozycję lidera w swoim kraju, a także zdobyliśmy międzynarodowe uznanie. Dzieje się tak dlatego, ponieważ pielęgnując tradycję nie zamykamy się na nowoczesne i odważne rozwiązania. Skupiamy się na zrównoważonej hodowli, poszukując coraz to nowszych rozwiązań i zachowując balans pomiędzy technologią i naturą.

Widzicie już powiązanie z Sisu?

Filozofia Sisu, w dosłownym tłumaczeniu oznacza silny, wytrzymały, hart ducha, ale również odwagę, dumę i determinację w dążeniu do określonego celu pomimo przeciwności losu lub barier fizycznych. Jeśli jesteś Sisu, to nie poddajesz się łatwo. Każda porażka i nieudana próba zbliża cię do wymarzonego celu. W Valio nasze podejście do pracy, i życie według tej filozofii na dążenie do perfekcji i dostarczania produktów najwyższej jakości.

Pracujemy nad nowymi technologiami wykorzystywanymi obecnie w produkcji nabiału na całym świecie, jak np. produkty bez laktozy. Dla nas to jest właśnie pasja Sisu: wyznaczanie sobie celu i dokładnie wszelkich starań, aby go osiągnąć.

Filozofia Sisu odzwierciedla się także w naszym podejściu do hodowli krów. Pragnąc robić najlepiej, to co potrafimy, dokładamy wszelkich starań, aby nasze krowy żyły w najlepszych warunkach.

Traktujemy je jak członków rodziny, nadajemy im imiona, dbamy o nie, otaczając je opieką i troską. Sisu pomaga przetrwać chwile kryzysu, ale przede wszystkim jest przyczynkiem nowoczesnych rozwiązań. To dzięki ciągłemu poszukiwaniu i chęci ulepszania naszych farm, nasze mleko jest najsmaczniejsze, bo nasze krowy są szczęśliwe.