Warsztaty z fińskimi wypiekami i masłem Valio

W połowie kwietnia Valio zorganizowało warsztaty kulinarne w CookUp Studio w Warszawie, w którym wzięły udział czołowe polskie blogerki lifestylowe, kulinarne i parentingowe. Tematem przewodnim były tradycyjne fińskie wypieki z masłem premium od Valio.

Na początku warsztatów goście zostali przywitani przez reprezentanta Valio, który opowiedział o historii, innowacjach i produktach firmy. Goście mogli dowiedzieć się więcej o wartościach jakimi kieruje się Valio. Najważniejsza z nich to naturalność i wysoka jakość wytwarzanych produktów, a także długoletnia tradycja – od roku 1905, na zachodnich równinach Finlandii, mistrzowie Valio wyrabiają idealne masło wedle tradycyjnego przepisu. Valio szczególnie dba także o dobrostan krów, które nie tylko wypasane są na najczystszych łąkach w Unii Europejskiej, ale także… mają swoje imiona.

Kulinarna przygoda z masłem Valio i Dominiką Krzemińską, ekspertką od słodkich wypieków, rozpoczęła się od przygotowania przez zaproszone blogerki tradycyjnych fińskich bułeczek z cynamonem, które są deserowym skarbem Finów.

Zosia Cudny (Make Cooking Easier), Monika Ciesielska (Dr Lifestyle), Marlena Wróblewska (Makóweczki), Żaneta Bogdziewicz (Mamalife) oraz Katarzyna Błażejewska – Stuhr (Mama w wielkim mieście) miały okazję przyrządzić także inne fińskie wypieki od Valio:

Wszystkie przepisy na powyższe słodkości można znaleźć na: https://www.valio.com/polska/przepisy/

Smak i aromat przygotowanych bułeczek i ciast był naprawdę zniewalający, a to dzięki używanemu do wypieków masłu premium Valio, które tworzone jest z najwyższej jakości mleka, według tradycyjnego przepisu z początków ubiegłego wieku. Masło to jest wykorzystywane jest m.in. do wypieku croissantów  przez  wiodące piekarnie we Francji.

Zespół Valio spróbował również swoich sił w przyrządzeniu wiosennych kanapek z masłem Valio i pastami warzywnymi – wyglądały i smakowały świetnie.

Na koniec spotkanie zostało już tylko najlepsze – smakowanie i testowanie fińskich ciast oraz bułeczek, przy kawie i rozmowach o ulubionych wypiekach z masłem.

Efekt spotkania był naprawdę pyszny, o czym można przeczytać na blogach (podlinkowanie):